Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie  

Zespół "Czerniczanki z Kapelą" na wyjeździe do Muzeum Wsi Lubelskiej oraz gminy Biłgoraj na imprezę "Bukowskie jagodzianki".

Letnia redakcja

II edycja Targów Turystyki Wiejskiej i Kulturowej "Lubelskie Lato 2014".

Impreza plenerowa "POWITANIE WAKACJI".

Wycieczka do parku rozrywki Sabat Krajno.

15-lecie Samorządu Powiatu Ryckiego.

Gminny Dzień Dziecka 2014r.

Konkurs plastyczny "Portret mojej mamy".

"Święto Rodziny" 18.05.2014r. - Bramka.

Przegląd Pieśni Maryjnej - Zespół śpiewaczy "Kłoczewiacy" oraz Zespół śpiewaczy "Czerniczanki z Kapelą" 11.05.2014r. - Ułęż.

Przegląd Pieśni Biesiadnej - Zespół "Czerniczanki z Kapelą" 04.05.2014r. - Sarny.

I Powiatowy Koncert Pieśni Wielkopostnej - Zespół "Czerniczanki z Kapelą". 06.04.2014r. Ułęż.

 

Konkurs

na ozdobę świąteczną

 rozstrzygnięty


 

Konkurs na

 

„Najpiękniejszą Palmę

 

Wielkanocną”

 

rozstrzygnięty

 

 

Od prawej wykonana palma indywidualnie przez Panią Irenę Syczewską-Syroka

Od lewej wykonane palmy przez:

- "Nowozadybianki" z Nowego Zadybia

- Stowarzyszenie Na Rzecz Tradycji i Rozwoju Gminy Kłoczew

- Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich "Wspierajmy się" z Czernica

- Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gęsia Wólka

- Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gózd

XX Jubileusz Przeglądu Teatrów Szkolnych na szczeblu gminnym. 31.03.2014r.

"ŚWIĘTO KOBIET"

Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie.

XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek na szczeblu gminnym. 15.01.2014r.

22. FINAŁ WOŚP. 12 stycznia 2014r.

 

Konkurs na

„Szopkę Bożonarodzeniową”

rozstrzygnięty

 

Wystawa w GOK-u

 

Specjalne wyróżnienie

Wyk. Szymon Sadrzak, Bramka
Wyk. Anna, Natalia, Patryk i mama Urszula Kołodziejek z Nowego Zadybia
Wyk. zespół "A ku - ku" ZS w Kłoczewie, opiekun Pani Małgorzata Szyszko
Wyk. Ewelina Rodak - Wola Zadybska
Wyk. Agata, Marcin i mama Agnieszka Filipek, Stare Zadybie

Na konkurs wpłynęło 23 prace. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez GOK w Kłoczewie. Wyróżnione prace wezmą udział w konkursie na festiwalu "Szopki Bożonarodzeniowej przestrzennej"w Puławach 17.012014r. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

 

11 listopada, Święto Niepodległości

Występy zespołu śpiewaczego "Czerniczanki z Kapelą".

Zespół śpiewaczy "Czerniczanki z Kapelą" na Przeglądzie "Spotkanie z Folklorem - Wyspa Wisła13"
Zespół śpiewaczy "Czerniczanki z Kapelą" na dożynkach gminnych w Baranowie wraz z Panią Marią Szabłowską - Polskiego Radia.

ZŁOTE  GODY

Dożynki Powiatowo - Gminne 25.08.2013 r.

     Radosnym zwieńczeniem całorocznego trudu i pracy rolników są dożynki. W tym roku Gmina Kłoczew była współorganizatorem Dożynek Powiatowo – Gminnych pt. „Ocalić od zapomnienia – spotkanie z ludową tradycją”, które odbyły się 25 sierpnia w Starym Zadybiu.

     Uroczystości rozpoczęto polową mszą św.dziękczynną         za tegoroczne zbiory.
Oprawę muzyczną podczas eucharystii zapewnił chór parafialny   z Ryk i orkiestra dęta OSP Ryki. Następnie starosta dożynek – pan Marek Filipek z Kłoczewa i starościna – pani Urszula Kulik       z Trzcianek gm. Nowodwór poprowadzili korowód dożynkowy złożony z 15 wieńców i wręczyli symboliczny chleb gospodarzom Dożynek Powiatowo-Gminnych: Staroście Ryckiemu Stanisławowi Jagiełło i Wójtowi Gminy Kłoczew Zenonowi Stefanowskiemu. Chleb tradycyjnie podzielono wśród zaproszonych gości, przedstawicieli władz i licznie zgromadzonych rolników.
W okolicznościowych przemówieniach gospodarzy obok podziękowań i wyrazów wdzięczności za trud rolniczej pracy       nie zabrakło wyrazów troski o przyszłość polskiego rolnictwa      w kontekście uwarunkowań globalnej gospodarki i wymogów unijnych dyrektyw.

Doniosłą chwilą była ceremonia wręczenia Odznak Honorowych Zasłużony dla Rolnictwa trzynastu rolnikom z terenu Powiatu Ryckiego.Nagrodzono również rolników wyróżniających

się w branży mleczarskiej.

    Kolejnym punktem Dożynek była prezentacja wieńców dożynkowych, które zostały poddane ocenie Jury w ramach Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Zaprezentowało się 5 wieńców z gminy Kłoczew i 10

z pozostałych gmin Powiatu Ryckiego.

W konkursie wieńców gminnych zwyciężyły:

Gęsia Wólka i Kawęczyn, a w konkursie wieńców powiatowych: Sarny, Moszczanka i Stężyca. Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły stoiska z rękodziełem i przysmakami kuchni regionalnej przygotowane przez stowarzyszenia i KGW z miast   i gmin Powiatu Ryckiego. Rolnicy z terenu gminy Kłoczew zaprezentowali wystawę nowoczesnego sprzętu rolniczego. Dzięki hojności wielu sponsorów najmłodsi mogli korzystać

z bezpłatnego parku zabaw.

    Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości dożynkowych rozpoczął się festyn wypełniony występami muzyczno-tanecznymi, kabaretowymi i koncertami.

Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze z Czernica, Karczmisk, Kłoczewa i Moszczanki. Z programem kabaretowym wystąpiły grupy teatralne z GOK w Kłoczewie, a występy taneczno-wokalne zaprezentowały dzieci i młodzież z MDK w Dęblinie. Gwiazdą festynu był Kabaret z Konopi oraz zespół Redlin. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem EXELL.

     Dożynki oprócz tego, że podkreślały wartość pracy rolników, dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wielu atrakcji          i wrażeń a przede wszystkim okazji do spotkań i wspólnej zabawy.

    W dniu 25 sierpnia 2013r. w miejscowości Stare Zadybie  przy pomniku 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” odbyły się uroczystości związane z obchodami 70-tej rocznicy powstania Pułku oraz uczczenia pamięci wszystkich polskich lotników, którzy ruszyli do pierwszych lotów bojowych z lotniska polowego w Starym Zadybiu.

Z tej okazji wieńce złożyły następujące delegacje:

Posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jarosława  Żaczka,         Starostwa Powiatowego w Rykach, Urzędu i Rady Gminy Kłoczew,

23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim

oraz Szkoły Podstawowej w Starego Zadybia.

Wycieczka do JuraParku w Bałtowie

     W ramach wakacyjnych atrakcji dla dzieci Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie zorganizował wycieczkę do JuraParku           w Bałtowie, która odbyła się 8 sierpnia 2013 roku.

Zgodnie z planem wycieczki uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem ścieżkę dydaktyczną wiodącą wśród oryginalnej wielkości posągów dinozaurów, muzeum skamieniałości i fantastyczne oceanarium prehistoryczne. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kinie 5D. Seans filmowy o podwodnych przygodach dostarczył niezapomnianych emocji i wrażeń, zwłaszcza ,           że dla większości wycieczkowiczów była to pierwsza wizyta        w tego typu kinie. Na zakończenie dnia wszystkie dzieci mogły do woli hasać po rozległym parku rozrywki i korzystać z takich atrakcji jak: trampoliny, karuzele, pontony, kolejki torowe, gokarty, jazda konna. Pomimo upału wszyscy powrócili                do Kłoczewa zdrowi i z uśmiechem na twarzy. Z wyjazdu skorzystało łącznie 48 osób w tym dzieci od lat 4 i opiekunowie.

Jarmark Twórczości Artystycznej KRAM - Kłoczew 2013

 W niedzielę 4 sierpnia 2013 roku w Starym Zadybiu (gmina Kłoczew) odbył się Jarmark Twórczości Artystycznej KRAM. Organizatorami imprezy były następujące Lokalne Grupy Działania: „Razem ku Lepszej Przyszłości”, „Zapiecek”, „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” oraz Wójt Gminy Kłoczew. Głównym celem jarmarku była prezentacja twórców ludowych i ich rękodzieła. Na stoiskach wystawowych można było podziwiać wyroby z wikliny, kwiaty z bibuły, ręcznie wykonaną biżuterię, haftowane i szydełkowane serwety, obrazy i rysunki, oraz wiele innych produktów rękodzieła artystycznego. W czasie jarmarku na scenie również wrzało życie. Na początek wystąpiły ludowe zespoły śpiewacze „Babeczki” z Zawitały, „Pelagia”z Leopoldowa, „Moszczanianki”                z Moszczanki, „Kłoczewiacy”z Kłoczewa, „Czerniczanki z Kapelą”             z Czernica. Zaprezentowano również występ taneczny Zespołu Tańca Ludowego Ryki z MGCK w rykach, program kabaretowy w wykonaniu KGW Bazanów.

Na scenie przeprowadzono konkursy dla dzieci, a dla młodzieży wystąpił gościnnie Karol Bąk – uczestnik programu „Bitwa na Głosy”. Zwieńczeniem Jarmarku był koncert zespołu „Tamarysze” z Siedlec oraz zabawa taneczna pod gołym niebem w rytmach wygrywanych przez lokalny zespół „Exell”.  Imprezie towarzyszyły stoiska handlowe i gastronomiczne,

a także Zabawo-Landia dla dzieci. Dopisała zarówno pogoda

jak i publiczność, która żywiołowo włączała się we wspólną zabawę.

Gala Kultury 2013 w Lublinie

Gminny Dzień Dziecka

26 maja 2013 r. w Starym Zadybiu odbył się festyn pod nazwą Gminny Dzień Dziecka.

 Z myślą o najmłodszych mieszkańcach zorganizowano dzień pełen atrakcji i zabawy. Impreza rozpoczęła się występami uczniów ze szkół zlokalizowanych na terenie gminy. Dzieci zaprezentowały przede wszystkim swoje talenty teatralne, wokalne i taneczne. Specjalnymi gośćmi festynu byli artyści z Agencji Artystycznej „Scena Juno”

z Lublina, którzy cały czas rozbawiali uczestników imprezy, oferując malowanie buziek, zabawy z klaunem, szczudlarzem i czarodziejkami. Zespół muzyczny SYSTEM zagrał kilka utworów do tańca i zachęcił całą publiczność do wspólnej zabawy. Przez cały czas trwania festynu najmłodsi mogli skorzystać z darmowych urządzeń rekreacyjnych takich jak zjeżdżalnie, trampoliny i paintball. Podczas imprezy  na wystawie można było obejrzeć prace plastyczne przygotowane przez dzieci na konkurs pt. „Mój wymarzony Dzień Dziecka”. Wyróżnienia i upominki za udział w konkursie zostały przekazane do szkół.

Dzieci przygotowały dla Wójta Gminy Kłoczew niespodziankę w postaci wieńca uśmiechu, który został wręczony w nagrodę za uśmiech po wypiciu soku z cytryny. Mimo, iż dalszy ciąg programu powstrzymał ulewny deszcz publiczność tego dnia nie zawiodła. Obecność tak wielu rodzin ukazała potrzebę organizowania imprez z myślą o dzieciach.

Na pewno takie przedsięwzięcia będą podejmowane w przyszłości wielokrotnie.

Organizatorami tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka byli Wójt Gminy Kłoczew oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie.  

 

KONKURS PLASTYCZNY

"Mój wymarzony Dzień Dziecka"

Poniżej wyróżnione prace

 

PROTOKÓŁ KOMISJI

konkursu plastycznego

     „Mój wymarzony Dzień Dziecka”

 Konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie był adresowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych z gminy Kłoczew.  

Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojego talentu plastycznego poprzez: rozwijanie kreatywności, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej i popularyzacja działań plastycznych.

Na konkurs wpłynęło ogółem 34 prace, w dwóch kategoriach wiekowych:

   1. klasy 0-III szkół podstawowych,
   2. klasy IV-VI szkół podstawowych,

W dniu 23.05.2013 r. komisja konkursowa w składzie:

   1. Barbara Dębek- dyrektor GOK w Kłoczewie

   2. Agata Grzegrzółka - Woźniak
   3. Anna Żaczek – instruktor GOK
na podstawie regulaminu konkursu oraz po obejrzeniu wszystkich prac, podjęła następujący werdykt:

Wyróżnienia otrzymują:

  1. Aleksandra Opieka z ZS w Czernicu
  2. Wiktoria Pieńkosz ze SP w Kawęczynie
  3. Natalia Kursa ze SP w Kawęczynie
  4. Szymon Sobiech ze SP w Kawęczynie
  5. Patryk Kołodziejek ze SP w Starym Zadybiu
  6. Natalia Babik ze SP w Starym Zadybiu
  7. Stanisław Lankiewicz ze SP w Starym Zadybiu
  8. Jakub Wojtaś ze SP w Starym Zadybiu

Komisja podkreśla wysoki poziom prac. Przy ocenie pod uwagę brano przede wszystkim estetykę wykonania prac plastycznych.

Wyróżnione prace otrzymają nagrody rzeczowe pozostali uczestnicy konkursu otrzymają drobne upominki. Wszystkie prace są wyeksponowane na dzisiejszej imprezie.

Nagrody i upominki ufundowane zostały przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie.

Komisja dziękuje nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Festiwal Najciekawszych Widowisk w Lublinie

XIX Przegląd Teatrów Szkolnych na szczeblu gminnym

 

Najlepszy aktor -

Aleksandra Pieńkosz

z ZS w Kawęczynie

 

Najlepsza scenografia - zespół "Suflerek"

z SP w Starym Zadybiu

PROTOKÓŁ

z XIX Przeglądu Teatrów Szkolnych

 

W dniu 9 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbył się „XIX Przegląd Teatrów Szkolnych” na szczeblu gminnym, który jest pierwszym etapem Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.                      

Do prezentacji zgłosiło się dziewięć grup teatralnych z terenu gminy Kłoczew reprezentujących następujące szkoły i instytucje: ZS w Goździe, ZS w Czernicu,   ZS w Kłoczewie, SP w Starym Zadybiu,

SP w Woli Zadybskiej, SP w Kawęczynie i GOK w Kłoczewie.

Jury powołane przez organizatora oceniało występy teatralne biorąc pod uwagę:

-        dykcję i poprawność wymowy

-        udział grupy we współtworzeniu widowiska

-        ruch sceniczny i dynamikę przedstawienia

-        kostiumy, scenografię i opracowanie muzyczne

Skład JURY:

1)      Przewodnicząca           Katarzyna Marciszka

2)      Obserwator                 Katarzyna Dębek

3)      Członek                      Justyna Wojtaś

4)      Członek                      Katarzyna Głowienka

5)      Członek                      Barbara Dębek

 

Postanowienia JURY:

grupa młodsza (klasy I – III)


I miejsce - zespół „A ku ku” z ZS w Kłoczewie

                „Czerwony Kapturek”.Opiekun grupy - Małgorzata Szyszko

II miejsce - klasa II z SP w Woli Zadybskiej  

                   „Królewna Śmieszka”. Opiekun grupy - Elżbieta Pudło

III miejsce - zespół „Promyki” z ZS w Goździe                                                      „Calineczka”. Opiekun grupy - Jadwiga Szponder

 

grupa starsza (klasy IV – VI i gimnazjum)

 

I miejsce - zespół Koło Jana z GOK w Kłoczewie

               „W Melamelandii”.Opiekun grupy - Anna Żaczek

II miejsce - klasa IV z SP w Woli Zadybskiej

                   „Nie ma tego złego”. Opiekun grupy - Bożena Łukasiak

III miejsce - zespół CYMES” z ZS w Czernicu

                „W królestwie kotów”. Opiekun grupy - Agnieszka Burcon

III miejsce - zespół „Kędziorki” z GOK w Kłoczewie

                „Tragikomedia Grecka”.Opiekun grupy - Anna Żaczek

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Najlepszy aktor  -  Aleksandra Pieńkosz z SP w Kawęczynie.

 

Najlepsza scenografia – zespół Suflerek”z SP w Starym Zadybiu

                „7 lat nieszczęścia”.Opiekun grupy – Hanna Pieńkosz

 

 

PODSUMOWANIE IV EDYCJI KONKURSU WIELKANOCNEGO

I.

 

Pisanki w 1 kategorii wiekowej (uczniowie klas I-III włącznie):


I miejsce –  Jakub Leszko kl. II SP w Woli Zadybskiej,            

II miejsce – Mateusz Bernaciakkl. III ZS w Czernicu,

III miejsce –Dagmara Osial kl. II ZS w Goździe.

  

Pisanki w 2 kategorii wiekowej (uczniowie klas IV-VI):


I miejsce –  Cezary Szczybelski kl. IV ZS w Goździe,

                 Hubert Lech kl. VI SP w Woli Zadybskiej.

II miejsce – Julia Marciszka kl. VI SP w Starym Zadybiu,

                 Aleksandra Żmuda kl. IV ZS w Czernicu,

       Klaudia Celej kl. IV ZS w Kłoczewie.

III miejsce –Natalia Kryczka kl. VI ZS w Czernicu,

       Paulina Wojtaś kl. VI SP w Starym Zadybiu.

 

Specjalne wyróżnienie PISANKA dla „Radosnego przedszkola” z Czernica.

 

II.


Karta świąteczna w 1 kategorii wiekowej (uczniowie klas I-III włącznie):


I miejsce –  Michał Piecek kl. Ia ZS w Kłoczewie,

II miejsce – Patryk Leszek kl. Ia ZS w Kłoczewie,

III miejsce –Czarek Buczek kl. Ib ZS w Kłoczewie.

 

Karta świąteczna w 2 kategorii wiekowej (uczniowie klas IV-VI)


I miejsce –  Paulina Dębek kl. VI ZS w Czernicu,

       Dominika Kryczka kl. VI ZS w Czernicu.

II miejsce – Klaudia Lipiec kl. VIb ZS w Kłoczewie

III miejsce –Paweł Opieka kl. IV ZS w Kłoczewie,

                Jarosław Pudło kl. VI SP w Woli Zadybskiej.

 

Karta świąteczna w 3 kategorii wiekowej (uczniowie gimnazjum):


Brak zgłoszonych prac.

 

III.


Kompozycji świątecznej w 1 kategorii wiekowej (uczniowie klas I-III włącznie):


I miejsce - Aleksandra Majszczyk kl. II ZS w Czernicu,

      Bartosz Stępnicki kl. II ZS w Goździe.

II miejsce –Kamil Kuśmierek kl. I ZS w Kłoczewie,

                Paweł Głodek lat 8 SP w Woli Zadybskiej,

       Maciej Kowalski kl. I ZS w Kłoczewie.

III miejsce –Julia Hejduk kl. II ZS w Czernicu.

 

Kompozycji świątecznej w 2 kategorii wiekowej (uczniowie klas IV-VI włącznie):


I miejsce -  Weronika Bernaciak kl. VI SP w Woli Zadybskiej,

II miejsce – Dominika Kapusta kl. IV ZS w Czernicu,

                Wiktoria Dębek kl. V ZS w Czernicu

III miejsce –Kamil Dębek kl. V ZS w Czernicu,

                Szymon Sadrzak kl. VI ZS w Goździe.

 

Kompozycji świątecznej w 3 kategorii wiekowej (uczniowie gimnazjum):


I miejsce – Adrian Hejduk kl. II ZS w Czernicu

 

Palmy w kategorii (uczniowie szkół):

 

Wyróżnienie: 1. Alicja Marciszka kl. IV SP w Zadybiu Starym,

                      2. Michał Sowa kl. IV ZS w Goździe ,

                  3. Zespół Aku-ku ZS w Kłoczewie.

 

Palmy w kategorii (dorośli)


I miejsce – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gęsia Wólka.

 

Komisja podkreśla wysoki poziom prac, zaangażowanie i inwencję twórczą wykonawców. Minusem są prace wykonane ze sztucznych ozdób co jest negatywną stroną przy ocenie prac. Przy ocenie pod uwagę brano przede wszystkim: estetykę wykonania prac, nawiązanie              do tradycji świąt Wielkanocnych, wykorzystanie materiałów naturalnych. Wyróżnione prace otrzymają nagrody rzeczowe i będą wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Urzędzie Gminy             w Kłoczewie oraz ukaże się artykuł w prasie lokalnej „Twój Głos”. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają drobne upominki.

Nagrody i upominki ufundowane zostały przez Gminny Ośrodek Kultury    w Kłoczewie.

Komisja dziękuje nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci           i młodzieży do konkursu.

ŚWIĘTO KOBIET w Ośrodku Kultury

10 marca 2013 roku Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna   w Kłoczewie już po raz trzeci zorganizowały „Święto Kobiet".        Na uroczystość zaproszono wszystkie panie z gminy Kłoczew. Przygotowany program artystyczny opierał się na występach miejscowych zespołów śpiewaczych takich jak „Kłoczewiacy"           i „Czerniczanki z Kapelą". Jednak główną atrakcją tegorocznego Święta Kobiet był montaż kabaretowo-muzyczny przygotowany      i wykonany przez zaproszony zespół ludowy „Świderzanki"             ze Świderek w gminie Wojcieszków. Licznie zgromadzona w sali widowiskowej GOK-u publiczność poddała się wesołej atmosferze wywołanej przez humorystyczne skecze kabaretowe i ludowe piosenki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości częstowali się tortem okolicznościowym ufundowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, a w trakcie dzielenia tortem przygrywała kapela „Szli ze wsi".FERIE ZIMOWE 2013

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury

w Kłoczewie

ul. Klonowa 2

08-550 Kłoczew

pow. rycki

woj. lubelskie

 

Telefon:

25 75 11 685

Fax:

25 75 43 258

 

E-mail:

gok.kloczew@interia.pl

Godziny otwarcia

pon. :

08:00  - 16:00 

wt. :

08:00  - 17:00 

śr. :

08:00  - 17:00 

czw. :

08:00  - 17:00 

pt. :

08:00  - 18:00 

sob. :

09:00  - 12:00 

Licznik odwiedzin:

*Zerowany na koniec

  każdego miesiąca

Biblioteka bierze

udział w " Programie

Rozwoju Bibliotek"